Theoretical and Applied Mechanics Department

Лебедєва Ірина ВалеріївнаЛебедєва Ірина Валеріївна
кандидат фізико-математичних наук

Адреса:

Кафедра теоретичної та прикладної механіки
Механіко-математичний факультет
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка

Освіта:

1987 механіко-математичний факультет, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, диплом з відзнакою
1993 кандидат фізико-математичних наук, механіко-математичний факультет, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка

Професійна діяльність:

1987-1990 аспірант, кафедра теоретичної та прикладної механіки, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка
1990-1997 молодший науковий та науковий співробітник, Лабораторія механіки спряжених хвильових полів, механіко-математичний факультет
2002-2005 докторант, механіко-математичний факультет, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка
2006-дотепер доцент, кафедра теоретичної та прикладної механіки, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка

Напрямки наукової діяльності:

неоднорідності та дефекти в пружних середовищах ( теоретичні та прикладні аспекти )
хвильові твердотільні гіроскопи
динаміка теплових процесів на поверхнях з дефектами у технології виготовлення тонких композитних плівок
сенсорні полімерні системи

Є автором та співавтором 70 наукових і науково-методичних робіт.

Тема кандидатської дисертації:

Коливання оболонок при їх обертальному русі (науковий керівник - член-кореспондент НАНУ А.Ф.Улітко).

Викладає нормативні курси:

Теоретична механіка
Теорія стійкості
Вища математика

Викладає спеціальні курси:

Лінійні задачі в теорії оптимального керування
Теорія гіроскопів
Лінійне та опукле програмування в задачах механіки

(Перейти до робочих програм)

Лебедєва І.В – секретар наукового семінару «Сучасні проблеми механіки» (з 2002 р.), секретар вченої ради механіко-математичного факультету (з 2015 р.)

Основні публікації:

1. Lebedyeva I., Zheltonozhskaya T.,Yashchuk V. at all.  The peculiarities of sorbtion mechanism of phenole molecules by films of PVA-PAAN interpolymer complex// J. Macromolecular Symposia, WILEY-VCH Verlag Gmbh, Weinheim, Germany, 2001, V.166, p. 243-247.

2. Myhaylo A. Martynenko, Iryna V.Lebedyeva. Axisymmetric problem for an elastic medium with a spherical crack at the interface boundary// J. of Engineering Mathematics, 2006 ,V.56, p. 371-381.

3. Глазунов С. М., Ващіліна О.В., Лебедєва І.В. Частотний аналіз періодичних режимів перекочування бурильного долота на шорсткому дні глибокої свердловини// Вісник Київського університету Сер.: фізико-математичні науки, Київ, 2016, №1, с.41-44.

Навчальні посібники:

1. Теорія ймовірностей. Конспект лекцій і практичних занять. Навчальний посібник для студентів технічних, технологічних і економічних спеціальностей вищих навчальн. закл. / Мартиненко М.А., Клименко Р.К., Лебедєва І.В.– К.: полігр. Центр КУ ім. Тараса Шевченка, 1999 .  –  244 с.
  2. Теорія гіроскопічних систем / Горошко О.О., Лебедєва І. В. – К.: ВПЦ «Київський університет», 2013. –  131 с.